Platforma batymetryczna Sharky

Platforma batymetryczna Sharky

usv bathymetry
usv bathymetry

Nie ukrywam, że jestem dumny ze stworzenia takiego narzędzia pomiarowego jaki widzicie na zdjęciu. Absolutnie wszystko zostało wykonane przez nas, tu w Polsce począwszy od pomysłu w głowie, poprzez wydruk 3D wzorca pływaka, wykonania foremnika a następnie gotowego kompozytowego pływaka, z tkaniny szklanej, malowanie dwuskładnikową, twardą, farbą poliuretanową.

Także wszelkie inne części (poza elektroniką, oczywiście) powstały w wyniku druku i naszego własnego projektu 3D.

Nie wiem ile godzin, i energii na to poświęciłem, w pewnym momencie przestałem to liczyć, ale wiadomości i wsparcie merytoryczne, które otrzymuję napawają mnie optymizmem do dalszej pracy.

No właśnie wsparcie… Znajomi pukali się w głowę, że biorę się za projekt na który (w początkowej fazie) nie mam żadnego nabywcy, nie otrzymałem żadnego wsparcia finansowego i wszelkie inwestycje czynię z własnych środków. Dziś wiem, że było warto i nasz produkt nie będzie dostępny w żadnym innym miejscu poza naszą firmą – GeoPixel.pl, co czyni z tej platformy absolutnie bezkonkurencyjny cenowo produkt w skali Polski a nawet mamy ciche nadzieje, że być może także poza granicami.

Jakie są możliwości naszej platformy?

Dowolność zmiany parametrów, wyposażenia, akumulatorów czyni z niego jedyne w swoim rodzaju urządzenie pomiarowe dla geodezji wodnej.

Możliwości rozbudowy zestawu: echosondy jedno i wielowiązkowe, GPS RTK, kamery RGB, termowizyjne, także podwodne, pobieranie próbek wody z różnych głębokości – co dusza zapragnie i co elektronika ogarnie to zrobimy.

Oprogramowanie OpenSource pozwala na programowanie nowych funkcjonalności, między innymi: pływanie po zaplanowanej trasie, automatyczny powrót do miejsca startu, utrzymanie stałej pozycji GPS w prądzie rzeki, wykonywanie innych zadań automatycznych.

Dodatkowe urządzenia pomiarowe a także inna dowolna elektronika i urządzenia dostępne są jako opcja dodatkowo płatna. Cena nie zawiera także ogniw fotowoltaicznych, są one na etapie badań i rozwoju co jeszcze chwilę potrwa.

Zapraszam do kontaktu pod adresem drony@geopixel.pl w celu wyceny konfiguracji sprzętowej.

badanie wody dronem
pomiary batymetryczne

#solar #batymetria #batymetryczna #platforma #pomiary #geodezyjne #drony #mapy #offshore #sbes #mbes #echosonda #fotowoltaika #opensource #pixhawk #missionplanner #rzeki #jeziora #wody #woda #wielowiązkowa #dynamicpositioning #dron #drony #batydron #geodron #usv #bathymetry #radiocontrol #badania #bluerobotics #uav #hydrospatial #hydrologia #geologia #gps #ppk #rtk #emlid #druk3d #prusa #mk3 #prusament #kompozyty #szklane #weglowe #kevlar #autonomous #autonavigation #Unmanned #Surface #Vehicle #singlebeam #multibeam #echosounder #gnss #sonar #survey #inspection #Environmental #maritime #madeinpoland