GeoPixel PRO

Nowa oferta na rok 2021

dron geodezyjny
dron geodezyjny

Zapytaj o cenę

drony@geopixel.pl

tel. 606 296 568

zestaw gotowy do lotu z aparatem Sony A6000

ortofotomapy z drona
ortofotomapy z drona

 

GeoPixel PRO to doskonały system do lotniczego mapowania terenu. Jest to bezzałogowy samolot UAV, dwu silnikowy, sprawdzający się w długich lotach oraz w wietrznych warunkach. Oferuje on doskonałą stabilność, cichy i szybki lot i oraz dużą moc dzięki konfiguracji podwójnego silnika. Dzięki większej przestrzeni w kadłubie, GeoPixel PRO oferuje przestrzeń na akumulatory o pojemności do 16000mah, dzięki czemu czas lotu może wynieść do 80 minut w zależności od warunków pogodowych.

ortofotomapy z drona
ortofotomapy z drona

Oprogramowanie Mission Planner służy jako stacja kontroli lotu oraz do pełnej informacji i wydawania poleceń podczas lotu. Misje są łatwo tworzone lub edytowane na polu, bez konieczności dostępu do Internetu. GeoPixel PRO automatycznie powraca do domu po utracie telemetrii.

Oferowane tryby lotu

drony dla geodezji

ręczny

 

auto-stabilizacji

 

Return-to-Home

 

autonomiczne

GeoPixel PRO jest gotowy do lotu i wszystkie urządzenia są testowane przed wysyłką łącznie z lotem testowym.

uav drone surveyor
uav drone surveyor

Rozpiętość skrzydeł GeoPixel PRO wynosi 1960 mm a na pokładzie zainstalowany jest autopilot, który może automatycznie zrealizować lot według wcześniej zaplanowanej trasy ustawionej. Pozwoli to na stworzenie kompletnego misji mapowania terenu w kilka minut,

GeoPixel PRO został zaprojektowany, aby pomóc w mapowaniu i geodezji dla specjalistów, którzy wymagają najwyższej dokładności, wyznacza on nowe standardy w geodezji z olbrzymią pojemością kadłuba pozwalającą na instalacje różnego rodzaju sensorów o dużych rozmiarach

imlid reach m2
imlid reach m2

Wyposażony w system nawigacji EMLID – Reach M2

Post-Processed Kinematic (PPK) jest alternatywną techniką do pomiarów w czasie rzeczywistym RTK . W przypadku PPK zarówno baza umieszczona na ziemi, jak i dron (odbiornik w trybie rover umieszczony na UAV) rejestrują surowe dzienniki GNSS, które są następnie przetwarzane w celu otrzymania dokładnych współrzędnych z centymetrową dokładnością w trybie post-processingu.

Rezultatem pomiaru wykonanego za pomocą Reach M2, jest pakiet zdjęć oraz plik tekstowy zawierający dokładne współrzędne odpowiadające każdemu zdjęciu. Dane te są następnie importowane i odczytywane automatycznie do oprogramowania, takiego jak Agisoft PhotoScan, DroneDeploy, Pix4d itp.

Największą zaletą systemów pozycjonowania PPK / RTK w przypadków pomiarów wykonywanych dronem, jest brak konieczności umieszczania naziemnych punktów kontrolnych (GCP), co pozwala na opracowanie znacznie większych obszarów, zwłaszcza w trudno dostępnym terenie.
Na pokładzie autopilot Pixhawk Cube Orange z odbiornikiem ADS-B, który “widzi” samoloty załogowe i potrafi automatycznie uniknąć kolizji

imlid reach m2
imlid reach m2

, może być wykorzystywany do tworzenia i prac związanych z:

Ortofotomapy 2D, modele 3D terenu

Rolnictwo precyzyjne ora zarządzanie uprawami

Badania leśne i monitorowanie dzikich zwięrząt

branża Oil & Gas

Topografia i ochrona granic oraz terenów zamkniętych

Bardzo łatwy w obsłudze system z aparatem fotograficznymi, oferuje najbardziej

imponujące rezultaty. Przykładowe możliwe aparaty fotograficzne to:

Sony Nex5 i Nex7

Sony A6000

Sony A7R i kolejne wersje

Możliwość instalacji innych aparatów oraz sensorów na życzenie

geodezja z drona
geodezja z drona

Informacja i sprzedaż

Michał Szczodrowski

Tel. + 48 606 296 568

www.GeoPixel.pl

Email: geopixel.uav@gmail.com