Geopixel PRO PPK BVLOS poleciał do klienta

Geopixel PRO PPK BVLOS

reach m2 emlid

Centymetrowa dokładność bez pomiaru naziemnych punktów kontrolnych (GCP)

Kolejny zbudowany przez nas dron geodezyjny poleciał do klienta!

Wyposażony w system nawigacji EMLID – Reach M2

reach m2 emlid

Post-Processed Kinematic (PPK) jest alternatywną techniką do pomiarów w czasie rzeczywistym RTK . W przypadku PPK zarówno baza umieszczona na ziemi, jak i dron (odbiornik w trybie rover umieszczony na UAV) rejestrują surowe dzienniki GNSS, które są następnie przetwarzane w celu otrzymania dokładnych współrzędnych z centymetrową dokładnością w trybie post-processingu.

Rezultatem pomiaru wykonanego za pomocą Reach M2, jest pakiet zdjęć oraz plik tekstowy zawierający dokładne współrzędne odpowiadające każdemu zdjęciu. Dane te są następnie importowane i odczytywane automatycznie do oprogramowania, takiego jak Agisoft PhotoScan, DroneDeploy, Pix4d itp.

reach m2 emlid

Największą zaletą systemów pozycjonowania PPK / RTK w przypadków pomiarów wykonywanych dronem, jest brak konieczności umieszczania naziemnych punktów kontrolnych (GCP), co pozwala na opracowanie znacznie większych obszarów, zwłaszcza w trudno dostępnym terenie.

Na pokładzie autopilot Pixhawk Cube Orange z odbiornikiem ADS-B, który “widzi” samoloty załogowe i potrafi automatycznie uniknąć kolizji

reach m2 emlid

 

Dodatkowo pełne wyposażenie zgodne z wymogami do lotów BVLOS