Dron podwodny ROV – Remotely Operated Vehicle

bluerov
bluerov

Dron podwodny ROV – Remotely Operated Vehicle

 

deepspot
deepspot

8000 metrów sześciennych krystalicznie czystej wody, pokoje hotelowe poniżej tafli wody z oknem na głębię, głębokość równa 15-to piętrowemu budynkowi – 45,4 metra wgłąb ziemi, podwodne komnaty dla nurków, temperatura wody około 33 st. C, oraz przyjazna obsługa – to w skrócie – Deepspot – basen nurkowy przeznaczony do freedivingu i nurkowania sportowego, zlokalizowany w Mszczonowie, 30 minut do Warszawy.

Profesjonalne centrum nurkowe gdzie 365 dni w roku, możesz zdobywać czy poszerzać swoje umiejętności nurkowe lub po prostu spędzić czas w ciekawym miejscu.

deepspot

Na szczególną uwagę wg mnie zasługują forma freedivingu, gdzie rekordziści schodzą nawet na 4 minutowe nurkowania, mając do wykorzystania tylko tlen zaczerpnięty do płuc!

 

 

 

dron podwodny z kamerą
dron podwodny z kamerą
bluerov2
bluerov

 

Dzięki uprzejmości osobom zarządzającym obiektem, naszej firmie umożliwiono testy podwondego drona, tzw. ROV (Remotely Operated Vehicle). Idealne warunki w których mogliśmy sprawdzić możliwości naszego podwodnego robota a tym samym przeszkolić operatora. Zeszliśmy na maksymalną głębokość – 45,4 metra i wróciliśmy na powierzchnię bez strat! Sprawdziliśmy także czas pracy na jednej baterii – około 120 minut.

drony podwodne
drony podwodne

ROV zostały zaprojektowany przede wszystkim do inspekcji dna morskiego oraz innych zbiorników zarówno słono jak i słodko wodnych, sieci i obiektów podwodnych oraz trudno dostępnych obszarów podwodnych. Kabel komunikacyjny służy do połączenia z operatorem oraz specjalną konsolą, na której wyświetlane są wszystkie informacje podczas wykonywania zdjęć i filmów.

 

 

 

drony podwodne

geopixel Michał Szczodrowski
geopixel Michał Szczodrowski

Jakie funkcje sprawdzaliśmy?

  • pobieranie próbek wody z dowolnej głębokości (nasz dron może zejść nawet do 100 metrów)

  • pobieranie przedmiotów za pomocą chwutaka (gripper)

  • przesył obrazu HD na żywo oraz nagrywanie w jakości 4K

  • sytuacje awaryjne takie jak utrata kontroli czy przesyłu obrazu

  • oświetlenie LED w trudnych warunkach

  • wytrzymałość akumulatorów – czas pracy około 120 minut

 

 

dron podwodny
dron podwodny

To wszystko możliwe w komfortowych warunkach, ale dzięki temu jesteśmy gotowi wypłynąć na szersze wody, nie tylko śródlądowe ale także morskie.

bluerov operator
bluerov operator

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego podwodnego pojazdu ROV

https://www.geopixel.pl/rov/

geopixel.uav@gmail.com

tel. +48 606 296 568

dron podwodny z kamerą
dron podwodny z kamerą